najlepszy_kalkulator_budowlany_izolacja_ocieplenie_aplikacja android

Kalkulator wełny na poddasze – czyli jak nie przepłacać i obliczyć dokładną ilość m2 materiału?

Przez poddasze może „uciekać” do 20-25% ciepła zgromadzonego w budynku. To bardzo dużo. Niestety przez część inwestorów poddasze bywa traktowane jako miejsce o drugorzędnym znaczeniu w domu - to dla nich praktyczna przestrzeń magazynowa pod dachem do składowania wszelakich sprzętów. Wykonawcy jednak widzą, że należy poświęcić jej zdecydowanie większą wagę.

Ile wełny na poddasze – kalkulator

Skuteczna izolacja poddasza pozwoli po pierwsze (jeśli przestrzeń ta traktowana jest jako tzw. magazynek), by składowane tam rzeczy nie gniły czy rdzewiały. Po drugie zaś (i zdecydowanie ważniejsze jeśli poddasze to przestrzeń nad sypialnią czy salonem, a tym bardziej gdy ma zostać zagospodarowane na pokój) ułatwi ograniczenie wcześniej wspomnianych ubytków ciepła. Od tego bowiem zależy komfort przebywania nie tylko na najwyższej kondygnacji, ale też w całym budynku. I dlatego też na każdej inwestycji tak kluczowa jest wiedza jak obliczyć m2 wełny na poddasze.

Do tego celu doskonale nada się wiarygodny kalkulator wełny na poddasze – narzędzie dzięki, któremu obliczysz dokładną ilość metrów kwadratowych materiału w zależności od wybranego ocieplenia – jego typu, a nawet grubości.

W tym artykule przedstawimy, jak obliczyć ile wełny na poddasze potrzebujesz na podstawie kalkulatora w aplikacji stworzonej przez ROCKWOOL Polska (przed przejściem do instrukcji najlepiej pobierz kalkulator w tym miejscu lub klikając w poniższą grafikę).

Kalkulator ocieplenia poddasza – jak szybko obliczyć to na miejscu inwestycji?

Dla większości wykonawców podjęcie decyzji o typie izolacji i sposobie ocieplenia, a także przekonanie do niej inwestora może stanowić niemały problem. Problem nie tylko jeśli chodzi konkretny materiał, oczekiwanie na kalkulacje dystrybutorów, ale i koszty całej izolacji, które dla wielu inwestorów są przecież sprawą niezwykle istotną.

Jednak szacunkowy koszt można ocenić zanim jeszcze dokonamy ostatecznego wyboru. By szybko poznać cenę całej gamy różnorodnych materiałów i dowiedzieć się jaką ilością materiału odizolować górne partie budynku od niekorzystnych warunków środowiskowych wystarczy skorzystać z kalkulatora ociepleń poddasza ROCKWOOL – darmowej aplikacji, która w kilka sekund dokonuje kalkulacji każdego materiału do izolacji w zależności od typu ocieplanej powierzchni. Możemy w niej wybrać nie tylko izolację poddasza, ale również:

 • sufitów,
 • rozwiązań do izolacji podłóg
 • dachów spadzistych,
 • elewacji,
 • a nawet izolacji akustycznej przegrody.

aplikacja budowlana_dystrybutorzy rockwool_welna skalna_nowosc__aplikacja na telefon android_superwykonawca

Czytaj też:
Co zrobić, by zostać certyfikowanym wykonawcą ROCKWOOL?

Jak obliczyć ile wełny na poddasze?

To nic trudnego, a jedyną informacją, której potrzebujesz są wymiary izolowanej przestrzeni.

Aby dokonać kalkulacji przejdź do dedykowanej dla systemu Android aplikacji ROCKWOOL Polska (pobierz tutaj) i wybierz zakładkę “NARZĘDZIA – Kalkulator ilości wełny”. Następnie określ typ izolacji i postępują zgodnie poniższą instrukcją (na potrzeby prezentacji jako typ wybraliśmy: izolację dachów spadzistych).

Kalkulacja ilości izolacji krok po kroku:

 1. wybierz materiał izolacji z dostępnych na liście (np. UNIROCK czy SUPERROCK),
 2. wybierz grubość materiału z dostępnych opcji (od 100 do 200 cm),
 3. wprowadź powierzchnię izolowanej przestrzeni lub konkretne wymiary,
 4. kliknij przycisk “OBLICZ”, a jako wynik otrzymasz konkretną ilość opakowań/ palet, potrzebnych do izolacji.

ile welny na poddasze kalkulator-kalkulator welny na poddasze-jak obliczyc ile walny na poddasze-aplikacja-rockwool

Na koniec aplikacja oferuje jeszcze możliwość dokonania szybkiej wyceny u dziesiątek dystrybutorów niemal w tym samym czasie. Wystarczy wybrać opcję “UTWÓRZ ZAPYTANIA”, a narzędzie samo wskaże dystrybutorów w twojej okolicy, do których nie tylko możesz udać się po materiał, ale i poprosić o natychmiastową wycenę.

Na pytanie ile wełny na poddasze kalkulator ROCKWOOL odpowie na tyle precyzyjnie, że tradycyjna konsultacja z dystrybutorem stanie się zbędna, zaś określenie możliwego terminu rozpoczęcia remontu i kosztu całej izolacji – praktycznie błyskawiczne.

Aplikację ROCKWOOL ściąga się w kilkadziesiąt sekund, zaś odpowiedź na to, gdzie zaopatrzymy się w wybraną przez nas wełnę otrzymamy znacznie szybciej niż przeszukując strony internetowe, czy dzwoniąc do dystrybutorów. To praktyczne narzędzi dla wykonawców na nowe czasy.

Zainstaluj aplikację i wygrwaj

Konkursy dla certyfikowanych wykonawców ROCKWOOL

Zgłoś swoją realizacje z wełny skalnej w aplikacji i odbierz gwarantowane nagrody od ROCKWOOL

super wykonawca rockwool_konkursy budowlane_konkurs budowlany_certyfikowany wykonawca_aplikacja mobilna rockwool

Więcej artykułów

TOP 7 najlepszych aplikacji budowlanych na Androida - aplikacje remontowe- aplikacja elektryk - dalmierz - rockwool

TOP 7 najlepszych aplikacji budowlanych na Androida

Aplikacja Prawo budowlane 2019 Podstawowa wiedza dla każdego inżyniera. To szybki dostęp do całej ustawy i najważniejszych przepisów prawa budowlanego.…

Czytaj dalej
8 nowych narzędzi i gadżetów budowlanych. Czy znasz je wszystkie - aplikacja budowlana - aplikacje budowlane remonowe - android - aplikacja rockwool

8 nowych narzędzi i gadżetów budowlanych. Czy znasz je wszystkie?

CaNnible - nakładka na wiertarkę do cięcia metalu i blachy Tnij z super dokładnością i tak, jak Ci wygodnie. Nakładka…

Czytaj dalej
Certyfikowany Wykonawca ROCKWOOL - jak nim zostać - kto to - nagrody - zgloszenie realizacji - aplikacja rockwool -

Certyfikowany Wykonawca ROCKWOOL – jak nim zostać?

Certyfikowany Wykonawca ROCKWOOL, czyli kto?Nasz dzisiejszy bohater to coś zdecydowanie więcej niż dokument potwierdzający po prostu kompetencje wykonawców izolacji z…

Czytaj dalej

Bądź na bieżąco z ROCKWOOL

  Arrow-up